Font Size

SCREEN

Cpanel

Pro3 blij met Adviesraad Sociaal Domein gemeente Loon op Zand

Goed nieuws aan het front van het Sociaal Domein!

In de Raadsvergadering van 1 april jongstleden werd het agendapunt "Vaststellen verordening voor de Adviesraad Sociaal Domein" behandeld.

In de Wet Maatschappelijke Ondersteuning staat dat iedere gemeente stappen moeten zetten op welke wijze inwoners worden betrokken bij de invoering van deze wet. We hadden al een Adviesraad voor deze wet, maar die voldeed niet meer. De gemeente heeft inmidddels meer verantwoordelijkheden, zoals de Jeugdwet en de Participatiewet.

Deze laatste zijn nu meegenomen in de nieuwe verordening/wet en tevens wordt deze Adviesraad een stichting. Deze raad krijgt jaarlijks een toelage om hun werk goed te kunnen uitoefenen.

Pro3 is erg blij met deze uitbreiding/vernieuwing van de Adviesraad. De Adviesraad van onze gemeente is onafhankelijk en geeft gevraagd en ongevraagd advies aan de gemeente vanuit de invalshoek van de inwoners of vanuit hun eigen deskundigheid over het Sociaal Domein. En er is speciale aandacht voor kwetsbare burgers, mantelzorgers en vrijwilligers.

Zeker zal deze Adviesraad zich nog uitgebreid presenteren om nog dichterbij de inwoners te komen, bijvoorbeeld ook door een toegankelijk Facebookpagina.

Pro3 wil hierbij nog de leden van de vertrekkende WMO raad hartelijk bedanken voor hun werkzaamheden de afgelopen tijd!

Nog meer goed nieuws is dat het College van Burgemeester en Wethouders bezig is met het instellen van een onafhankelijk beroep- en bezwaarprocedure voor onze gemeente, iets waar Pro3 al lang voor strijdt.

Hierover zal Pro3, indien nodig, nog een motie over indienen in de komende Gemeenteraadsvergadering van mei aanstaande.

Heb je nog vragen of wil je verduidelijking over het Sociaal Domein, dan kun je ook altijd contact opnemen met de fractie van Pro3; Marianne Verschure, Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of  06-54297141.

Om spam tegen te gaan graag vragen, opmerkingen of commentaar mailen naar commentaar@pro3.nu
Na ontvangst volgt publicatie bij dit bericht op de website.