Font Size

SCREEN

Cpanel

Mantelzorgcompliment: vanaf dit jaar is de gemeente verantwoordelijk

We hebben allemaal veel waardering voor het werk van de mantelzorgers. Hiervoor bestond tot en met 2014 de regeling “Mantelzorgcompliment”. Per 1 januari 2015 wordt deze regeling niet meer door de Rijksoverheid betaald. De gemeente is vanaf dit jaar verantwoordelijk voor de jaarlijkse blijk van waardering voor de mantelzorger.

Nieuw voorstel komt er aan
Onze gemeente zal in de 2de helft van dit jaar met een voorstel komen hoe de gemeente invulling gaat geven aan het mantelzorgcompliment. Ook de gemeenteraad van Loon op Zand zal zich hierover nog moeten gaan buigen dit jaar. Pro3 is groot voorstander van het voortzetten van dit mantelzorgcompliment door onze gemeente en zet zich hiervoor in.

Wie krijgt het?
Zorgt u vrijwillig voor uw zieke partner? Heeft u een ziek kind waarvoor u langdurig moet zorgen? Dan kunt u het mantelzorgcompliment aanvragen.
Een mantelzorgcompliment krijgt u als uw zorgvrager, degene waarvoor u zorgt, door het Centrum Indicatie Zorg (CIZ) of door bureau Jeugdzorg is geïndiceerd voor langdurige zorg. Voor 2014 kunt u nog tot 30 april 2015 een aanvraagformulier invullen bij de Sociale Verzekeringsbank (SVB). De Sociale Verzekeringsbank betaalt het mantelzorgcompliment over 2014 uit.
Het mantelzorgcompliment bedroeg tot en met 2014 €200,-- per jaar per persoon en heeft geen gevolgen voor belasting, uitkering of toeslagen.


Marianne Verschure, raadslid Pro3

Wat zegt de Sociale Verzekeringsbank over het mantelzorgcompliment? zie deze weblink 

Reacties   

0 #1 Henri Boons 02-11-2017 21:40
goedendag,

Al jaren zorg ik voor mijn moeder en heb in het verleden een mantelzorgcompl iment ontvangen van de SVB. Bij mij in de omgeving ( bommelerwaard) kun je een mantelzorg compliment aanvragen.
Bestaat deze mogelijkheid ook in Loon op Zand
Kunt U mij hiermee helpen??

Bijvoorbaat dank

Om spam tegen te gaan graag vragen, opmerkingen of commentaar mailen naar commentaar@pro3.nu
Na ontvangst volgt publicatie bij dit bericht op de website.